‹‹ GERI

Haberler

Yeni yatırımlarla büyüyoruz - 23.03.2017

Değerli Paydaşlarımız;

BAREKS, 25.000 ton üretim kapasitesi ile birlikte, gıda ambalajına uygun baskı ve laminasyon için özel dizayn edilmiş çok katlı Polietilen Film üretimi gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde ise 3 adet WINDMÖLLER&HÖLSCHER ektrüzyon hattı yatırımı gerçekleştirerek, tüm üretim hatlarını en modern teknoloji seviyesine ulaştırmıştır.

Büyüme stratejimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda, İzmir Serbest Bölge’de yeni üretim tesisi için 26.000 m²’lik  arazi yatırımı yaptığımızı sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyarız. BAREKS, Nisan ve Ekim aylarında devreye girmiş olan yeni ekstrüzyon hatları ile 12.000 tonluk ilave üretim kapasitesine ulaşmıştır. Tüm yeni yatırımlarımız WINDMÖLLER&HÖLSCHER ektrüzyon hatları ile gerçekleştirilmiş olup; 2017 yılı sonunda toplam 37.000 ton üretim kapasitesi hedefimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

BAREKS, sektöründe lider pozisyonu ve %70 ihracat oranıyla 30’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. İzmir Serbest Bölge’de yapacağı yeni yatırımlarla sağlayacağı avantajları, değerli müşterileri ile paylaşmayı hedeflemekte ve bugünden itibaren gerçekleştireceği tüm yeni yatırımlarını İzmir Serbest Bölge’de hayata geçirmeyi planlamaktadır. Yeni fabrika yatırımı aynı zamanda risk yönetimi kapsamında felaket planı amacına da hizmet etmektedir.

Sürekli yatırım vizyonu ile yoluna devam eden BAREKS’in, uzun soluklu çözüm ortağı olma stratejisi ile 2025 yılında 70.000 ton üretim kapasitesine ulaşma yolunda emin adımlarla yürümekte olduğunu, siz değerli paydaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Saygılarımızla.