CEFLEX: CEFLEX, döngüsel ekonomide esnek ambalajın performansını artırmak için esnek ambalajın tüm değer zincirini temsil eden bir Avrupa şirketler ve dernekleri konsorsiyumunun ortak girişimidir. Esnek ambalaj üretimi süreçlerinde yer alan farklı uzmanlık alanlarındaki kuruluşları bir araya getiren girişim, esnek ambalajın döngüsel ekonomideki performansını iyileştirmek, kaynak verimliliğini artırmak ve atıkları azaltmayı hedeflemektedir. CEFLEX üyeleri arasında yer alan Bareks döngüsel ekonomiye katkı sağlayacak önemli girişimlerde bulunmaktadır.

Sürdürülebilir Ambalaj Koalisyonu (SPC): Sürdürülebilir Ambalaj Koalisyonu (SPC), ambalaj sanayisinde yer alan işletmeler, kamu kuruluşları ve eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan; ambalajı daha sürdürülebilir kılmak üzere 2004 yılından bu yana faaliyetler gerçekleştiren Amerika merkezli bir oluşumdur. Bareks, Sürdürülebilir Ambalaj Koalisyonu’nun birer paydaşı olarak sürdürülebilir ambalaj çözümlerine hizmet etmektedir.

Sedex (Tedarikçi Etik Data Paylaşım Sistemi):Sedex küresel tedarik zincirlerinde çalışma koşullarını iyileştirmek için işletmelerle birlikte çalışan, dünyanın önde gelen etik ticaret üyelik kuruluşlarından biridir. İşletmelerin sorumlu ve sürdürülebilir bir şekilde çalışmasına, çalışanları korumasına ve etik olarak kaynak sağlamasına yardımcı olacak çevrimiçi bir platform, araçlar ve hizmetler sunmaktadır. Bareks, Sedex üzerinden müşterileri ile bilgi paylaşımı yapmaktadır.

Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD): Türk Esnek Ambalaj Sanayii’nin öncü temsilcileri arasında yer alan FASD, Türkiye’deki esnek ambalaj sektörünü bir bütün olarak geliştirilmesi ve sektördeki üretici firmaları dünya pazarının önde gelen tedarikçi arasında yer alması için uygun ortam ve koşulların oluşturulmasını amaçlar. Bareks FASD üyesidir.


ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği
Yönetim Sertifikası Sahibiyiz